Actualitate· 1 min citire

Fosta șefă a Secției Penale a Tribunalului Vrancea iese la pensie

Tribunalul-Vrancea-Judecatoria-Focsani

Tribunalul-Vrancea-Judecatoria-Focsani

Scris de Oancea Sebastian Publicat: 9 apr. 2021, 12:40

Secția pentru judecători a Consiliului Superior al Magistraturii a aprobat solicitarea de pensionare a magistratului Mariana Popa, de la Tribunalul Vrancea. După votul favorabil din CSM, urmează ca președintele Klaus Johannis să semneze decretul de eliberare din funcție prin pensionare. Mariana Popa a activat, de-a lungul carierei, la mai multe instanțe: Judecătoria Tecuci, Judecătoria Brașov, Judecătoria Adjud, Tribunalul Constanța și Tribunalul Vrancea. Mariana Popa a deținut și funcția de șef al Secției penale din cadrul Tribunalului Vrancea.

Distribuie articolul

Mai multe articole despre

Urmărește știrile Realitatea de Vrancea și pe Google News

Mai multe știri din Actualitate