Vremea 9 ianuarie - Temperaturi scăzute în toată țara - Ninsori slabe

Vremea 9 ianuarie - Temperaturi scăzute în toată țara - Ninsori slabe
Vremea în data de 9 ianuarie continuă să fie foarte rece
Vremea în data de 9 ianuarie continuă să fie foarte rece, cu ninsori slabe în mare parte din țară și temperaturi negative.
Astazi, vremea va fi rece în cea mai mare parte a tarii, chiar deosebit de rece în jumatatea de est si geroasa mai ales dimineata în special în nordul, centrul si estul teritoriului. Cerul va avea înnorari si vor fi ninsori slabe ziua, pe arii restranse în jumatatea de sud. Vântul va avea intensificari în jumatatea de sud-est si pe crestele montane, cu rafale în general de 50...65 km/h. Temperaturile maxime se vor încadra între -10 si 3 grade.
In Bucuresti, vremea va fi rece, astfel ca temperatura maxima va fi de -3...-2 grade. Cerul va avea înnorări mai ales în prima parte a zilei când, trecator va ninge slab, apoi se va degaja. Vântul va sufla în general moderat ziua (temporar cu rafale de 40...45 km/h), amplificând senzatia de frig.
La munte, vremea va fi rece. Cerul va avea înnorări si ziua, izolat, vor fi ninsori slabe. Vântul va avea intensificari pe crestele montane, cu rafale în general de 50...65 km/h.
Citește și:
- 18:33 - Primele avioane cisternă ale SUA au ajuns în România - VIDEO
- 11:01 - Amenzi de circulație plătite pe loc, prin cod QR generat de polițiști
- 10:23 - Când ajung echipamentele militare americane la baza Mihail Kogălniceanu
- 09:52 - Elveţia a refuzat survolarea teritoriului său de către avioane militare americane, invocând neutralitatea sa
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Vrancea și pe Google News











