Vremea 18 octombrie - Se schimbă vremea brusc

Vremea 18 octombrie - Se schimbă vremea brusc
Vremea se va încălzi ușor
Astăzi vremea se va încălzi ușor. Cerul va fi mai mult senin, cu înnorări în prima parte a zilei în Dobrogea, sudul Moldovei și estul Munteniei, iar noaptea și în regiunile vestice, însă șansele de ploaie vor fi reduse. Vântul va sufla slab și moderat, cu intensificări ușoare, din a doua parte a nopții, în zona înaltă a masivelor vestice. Temperaturile maxime se vor situa între 11 și 21 de grade. Dimineața și noaptea, izolat se va forma ceață.
În București se încălzește. O sa avem un cer variabil, mai mult senin seara și noaptea, iar vântul va sufla slab până la moderat. Temperatura maximă va fi de aproximativ 19 grade, iar cea minimă de 6...8 grade.
Și la munte vremea se va încălzi ușor. Cerul va fi mai mult senin, cu unele înnorări, însă probabilitatea ca izolat să plouă slab va fi redusă. Vântul va sufla slab și moderat, cu intensificări ușoare, din a doua parte a nopții, în zona înaltă a masivelor vestice.
Citește și:
- 15:56 - Alexandra Păcuraru, după hotărârea CNA de a menține decizia de retragere a licenței televiziunii Realitatea PLUS: „Au fost pregătiți să respingă orice argument! Au câștigat doar prima luptă”- VIDEO
- 15:43 - Papa Leon salută armistițiul din Iran: „Un semn de speranță”
- 15:40 - CNA a respins solicitarea de rediscutare privind retragerea licenței Realitatea PLUS - LIVE TEXT
- 14:59 - UEFA, decizie decizie de ultim moment după moartea lui Mircea Lucescu pentru meciurile din Champions League
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Vrancea și pe Google News










