TRUMP SUSȚINE CĂ IRANUL VREA SĂ NEGOCIEZE UN ARMISTIȚIU CU SUA: „POATE O VOI FACE, POATE CĂ NU!”
18 iun. 2025, 20:11
Actualizat: 18 iun. 2025, 20:11

TRUMP SUSȚINE CĂ IRANUL VREA SĂ NEGOCIEZE UN ARMISTIȚIU CU SUA: „POATE O VOI FACE, POATE CĂ NU!”
Articol scris de Scris de Realitatea de Vrancea
Donald Trump a declarat că Iranul a luat legătura cu Statele Unite pentru a discuta un eventual armistițiu.
Donald Trump a declarat că Iranul a luat legătura cu Statele Unite pentru a discuta un eventual armistițiu. Fostul președinte american a anunțat că Teheranul a sugerat chiar organizarea unei întâlniri directe la Casa Albă, pe care Trump a descris-o drept o propunere „curajoasă”.
Cu toate acestea, liderul republican nu a oferit un răspuns clar privind începerea negocierilor, menționând doar: „Poate o voi face, poate că nu”. Într-o altă declarație, Trump a transmis că răbdarea sa cu Iranul „este deja la capăt” și că americanii nu pot ignora escaladarea tensiunilor din ultimele zile în conflictul cu Israelul.
Sursa: Newsinn
Citește și:
- 19:43 - Atac fără precedent: lideri israelieni îl acuză pe Trump că „a fugit” din conflict
- 19:02 - Tragedie în Craiova: o fetiță de 4 ani a murit după ce i s-a făcut rău într-o mașină, în parcarea unui mall
- 18:25 - Urmărire ca-n filme în Gorj: copil de 14 ani la volan, încurajat de tată să fugă de poliție
- 17:44 - Victorie pentru Realitatea PLUS: Curtea de Apel București a decis să suspende decizia CNA prin care se ridică licența postului. Televiziunea Poporului NU se închide
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Vrancea și pe Google News











