Advertising
HOTELUL DE GHEAȚĂ DE LA BÂLEA LAC SE DESCHIDE DE CRĂCIUN
6 dec. 2024, 13:20

HOTELUL DE GHEAȚĂ DE LA BÂLEA LAC SE DESCHIDE DE CRĂCIUN
Până în prezent au fost finalizate șase camere de gheață
Tematica hotelului din acest an o reprezintă atmosfera cafenenelor istorice, iar camerele vor purta numele unor compozitori celebri, precum Bach, Mozart, Beeethoven sau Ceaikovski.
Ca o surpriză a acestui an, hotelul va avea mai multe camere, pentru că ninsorile care au căzut devreme în partea superioară a Munților Făgăraș au permis ca hotelul să se construiască încă din luna noiembrie.
Până în prezent au fost finalizate șase camere de gheață.
Prețul unei nopți de cazare la Hotelul de Gheață costă 100 de euro de persoană/noapte, în cursul săptămânii. În weekend, costul unei camere este de 150 de euro.
Citește și:
- 15:50 - Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 21:41 - Secretarul Trezoreriei SUA cere front comun împotriva finanțării Iranului
- 21:28 - Daniel Udrescu: Regimul fiscal al proprietății imobiliare după modificările aplicabile începând cu anul 2026: dublă și chiar triplă impunere, incoerență sistemică și discriminare structurală între persoana fizică și persoana juridică
- 21:27 - Anca Alexandrescu: „Ne-ați înnebunit că „vin rușii”. N-au venit rușii, vin nemții”
Urmărește știrile Realitatea de Vrancea și pe Google News














