Advertising
Elevii au fost provocați să devină medici

Întâlnire elevi - medici la SJ Focșani
Scris de Realitatea de Vrancea Publicat: 14 mai 2026, 15:57
Astazi, in incinta Spitalului Județean de Urgență „Sfântul Pantelimon” Focșani a avut loc evenimentul „Descoperă meseria de medic”, dedicat elevilor liceelor cu profil chimie-biologie. Activitatea a avut ca scop apropierea tinerilor de profesia medicală și prezentarea realităților din spatele halatului alb, direct de către medicii spitalului.
Citește și
- 15:50Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 16:49Un elicopter al gigantului saudit Aramco s-a prăbușit la vest de Ormuz. 14 oameni au murit
- 16:33Tragedie aviatică în Franța: 11 persoane au murit după prăbușirea unui avion de mici dimensiuni
- 14:26Marea Neagră a devenit turcoaz. Fenomenul, văzut din spațiu
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Vrancea și pe Google News

























