CONDIŢIILE DE ACORDARE A AJUTORULUI FINANCIAR PENTRU PRODUCĂTORII DE LEGUME

CONDIŢIILE DE ACORDARE A AJUTORULUI FINANCIAR PENTRU PRODUCĂTORII DE LEGUME
Anunțul Ministrului Agriculturii
Ministrul Agriculturii, Florin Barbu, a ajunțat, joi, că a simplificat condiţiile de acordare a ajutorului financiar pentru producătorii de legume în spaţii protejate. Potrivit oficialului, fermierii pot face dovada valorificării producţiei de legume cu rapoartele generate de casele de marcat.
”Am simplificat condiţiile de acordare a ajutorului financiar pentru producătorii de legume în spaţii protejate. Fermierii pot face dovada valorificării producţiei de legume cu rapoartele generate de casele de marcat, însoţite de raportul fiscal de închidere zilnică „Z”, a anunțat ministrul Agriculturii, după şedinţa Executivului.
Florin Barbu a subliniat că a făcut această modificare în hotărârea de guvern prin care este derulat programul, la solicitarea fermierilor, pentru a le uşura munca.
”Acum, producătorii înscrişi în program pot dovedi mai simplu producţia valorificată, direct cu documentele fiscale uzuale, fără proceduri suplimentare”, a mai spus ministrul social-democrat.
Citește și:
- 16:50 - Tensiuni majore: Statele Unite ale Americii își retrag avioanele din Spania după condamnarea atacurilor asupra Iran
- 16:24 - Alexandra Păcuraru, atac devastator la rezista Țoiu și Bolojan: „Statul român a eșuat. Nu au empatie și sunt incapabili îi aducă în siguranță pe românii noștri înapoi acasă”
- 16:12 - Avertisment MAE: „Români blocați în străinătate din cauza conflictului cu Iran. Apelați urgent la consulate”
- 15:47 - ISRAEL: Cel puţin 15 răniţi, într-un atac cu rachetă la Beer Sheva
Urmărește știrile Realitatea de Vrancea și pe Google News











