Advertising
Călin Georgescu: Poporul trebuie să beneficieze de resursele țării. Suveranitatea nu se pierde doar politic, ci și economic

Călin Georgescu
Scris de Realitatea de Vrancea Publicat: 15 mai 2026, 07:41
Călin Georgescu dezvăluie ce trebuie să facă România ca să devină independentă economic. Acesta susține că pentru a obține acest lucru, toate resursele țării trebuie să intre în proprietatea națiunii, iar beneficiarul acestora să fie poporul român.
Citește și
- 22:07Autostrada Unirii A8 prinde contur. Când vor putea circula șoferii pe primii kilometri din acest drum
- 16:09Focarele de variolă ovină blochează exporturile României. Experții europeni vin să verifice situația din teren
- 14:48România a primit 2,25 miliarde de euro din PNRR. Nazare: „Este o veste bună, dar și un semnal că banii europeni vin când reformele sunt duse la capăt”
- 11:53De ce se scumpesc carburanții în România când petrolul se ieftinește. Măsura care poate lovi șoferii
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Vrancea și pe Google News


























