Scris de Realitatea de Vrancea Publicat: 24 iun. 2026, 13:19
Institutul Național de Hidrologie și Gospodărire a Apelor (INHGA) a emis miercuri o atenționare Cod galben de inundații, valabilă până joi dimineața, pentru râuri din 29 de județe ale țării. Hidrologii avertizează că sunt posibile viituri rapide, creșteri semnificative ale debitelor și nivelurilor apelor, precum și depășirea cotelor de atenție pe numeroase cursuri de apă.
Citește și
- 15:50Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 13:58Nu vei mai fi amendat dacă ai uitat acasă permisul sau talonul: Senatul a dat undă verde proiectului
- 13:21Laude pentru România de la vârful NATO: „A trebuit să reducă traficul aerian pentru a ajuta misiunea”
- 09:49Val de turiști pe litoral! Eforie Nord și Sud, luate cu asalt la începutul vacanței de vară
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Vrancea și pe Google News




























