VIDEO Specialiștii au răspuns, în direct la Realitatea Plus, celor mai frecvente întrebări legate de vaccinarea anti-COVID
28 dec. 2020, 15:32
Actualizat: 28 dec. 2020, 15:32

VIDEO Specialiștii au răspuns, în direct la Realitatea Plus, celor mai frecvente întrebări legate de vaccinarea anti-COVID
Articol scris de Scris de Realitatea de Vrancea
Specialiștii au răspuns în direct la Realitatea PLUS întrebărilor legate de vaccin
Specialiștii au răspuns în direct la Realitatea PLUS întrebărilor legate de vaccin. Telespectatorii ne-au trimis sute de mesaje cu privire la imunizare. Cei mai mulți dintre ei vor să își facă vaccinul, dar suferă de diferite boli. Unii au alergii, iar alții suferă de boli autoimune, boli cronice sau de cancer.
Medicul Ioan Gherghina a răspuns tuturor întrebărilor telespectatorilor Realitatea Plus, legate atât de posibile riscuri legate de vaccinare, cât și situațiile speciale în care, din motive medicale, un astfel de tratament nu este recomandat.
Specialistul a precizat ce trebuie să facă cei care suferă de boli autoimune, de diabet, au divers forme de cancer și urmează medicație, suferă de diverse alergii alimentare sau respiratorii.
Citește și:
- 11:25 - Alexandra Păcuraru, despre decizia CNA de a închide Realitatea PLUS: „Nu mai există democrație când închid gura opoziției. Vom lupta cu fruntea sus!”
- 10:42 - Ștefăniță Avrămescu (AUR), despre închiderea Realitatea PLUS: „CNA-ul vrea o presă obedientă, dependentă, care să nu deranjeze și să nu pună întrebări”
- 10:17 - Omagiu pentru Mircea Lucescu. Sicirul legendarului antrenor, depus azi la Arena Națională- programul complet al ceremoniilor
- 10:13 - O nouă avertizare RO-Alert în județul Tulcea! Explozii violente s-au auzit de pe teritoriul ucrainean. 2 aeronave F-16 au fost ridicate
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Vrancea și pe Google News











