Românii au luat cu asalt vămile din vestul țării

Românii au luat cu asalt vămile din vestul țării
Toate punctele de trecere a frontierei cu Ungaria au fost aglomerate
Toate punctele de trecere a frontierei cu Ungaria au fost aglomerate și în niciunul dintre acestea timpul de aşteptare nu a fost mai mic de 30 de minute pentru cei care au ieșit din ţară cu mașina.
Coloane de autoturisme s-au format şi la ieşirea către Bulgaria prin vama Giurgiu.
Pe graniţa de vest au fost coloane de autoturisme la toate punctele de trecere a frontierei către Ungaria, conform aplicaţiei online a Poliţiei de Frontieră.
Joi, după-amiază, 30 noiembrie, cel mai aglomerat dintre acestea a fost cel de la Salonta, unde timpul de aşteptare pentru realizarea formalităţilor vamale pentru cei care au ieșit din ţară cu autoturismul a fost de 110 minute, în timp ce la Săcuieni s-a aşteaptat 100 de minute.
La Borş I şi Borş II timpul de aşteptare a fost de 90 de minute, la Nădlac I, Nădlac II, Urziceni s-a aşteaptat o oră pentru trecerea graniţei.
În celelalte puncte a trecere a frontierei cu Ungaria s-a aşteaptat între jumătate de oră şi o oră.
Joi după-amiază s-a aglomerat şi vama Giurgiu, la ieşirea spre Bulgaria, unde autoturismele au așteptat pentru intrarea în ţara vecină, în medie, o oră.
Citește și:
- 19:16 - Donald Trump anunță că trimite nave de război ca să deschidă Strâmtoarea Ormuz
- 14:17 - Petrolier grecesc, atacat de o dronă în Marea Neagră. La bord se afla și un marinar român
- 14:07 - MAE anunță atacuri cibernetice asupra platformelor sale. Site-urile eViza și eConsulat, ținta unui atac DDoS
- 13:12 - Alexandra Păcuraru, vicepreședinte AUR regiunea Dobrogea, s-a alăturat apelului lui Călin Georgescu de a planta copaci – FOTO/VIDEO
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Vrancea și pe Google News











