Jandarmii vrânceni au un coleg nou: câinele Athos

caine jandarm
Efectivele Inspectoratului de Jandarmi Județean Vrancea s-au mărit. Jandarmii vrânceni au, de curând, un nou coleg: Athos, un câine din rasa Ciobănesc Belgian, ce va participa activ la misiunile în teren. ”Athos, va urma un antrenament de predresaj cu specialiști din cadrul unității, iar apoi un curs de specialitate alături de conducătorul său, sergent major Bălan Daniel, la Centrul Chinologic din Sibiu, toate acestea pentru a putea face față viitoarelor misiuni care îl așteaptă: misiuni de asigurare a ordinii și liniștii publice, inclusiv la manifestările sportive și cultural artistice din zona de responsabilitate. Colectivul unității urează succes și la cât mai multe misiuni duse la bun sfârșit, noii echipe formate în rândul jandarmilor vrânceni”, au transmis reprezentanții IJJ Vrancea.
Citește și:
- 11:25 - Alexandra Păcuraru, despre decizia CNA de a închide Realitatea PLUS: „Nu mai există democrație când închid gura opoziției. Vom lupta cu fruntea sus!”
- 10:42 - Ștefăniță Avrămescu (AUR), despre închiderea Realitatea PLUS: „CNA-ul vrea o presă obedientă, dependentă, care să nu deranjeze și să nu pună întrebări”
- 10:17 - Omagiu pentru Mircea Lucescu. Sicirul legendarului antrenor, depus azi la Arena Națională- programul complet al ceremoniilor
- 10:13 - O nouă avertizare RO-Alert în județul Tulcea! Explozii violente s-au auzit de pe teritoriul ucrainean. 2 aeronave F-16 au fost ridicate
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Vrancea și pe Google News











