Campioana României, Farul Constanța, a fost eliminată din Cupa României după înfrângerea de la Buzău, scor 0-1.

Constănțenii nu mai au șanse de a trece de grupele Cupei României, având 0 puncte după primele 2 etape. Divizionara secundă Gloria Buzău a punctat prin Dumitrache, în urma unei acțiuni frumoase pe cont propriu.

Buzoienii au oferit însă și ratarea acestui sezon. Din mai puțin de 2 metri, Diogo Izata nu a reușit să introducă balonul în poartă.

Într-un alt meci disputat astăzi, Alexandria a învins FC Botoșani, scor 2-1, în Cupa României. Botoșănenii au deschis scorul în minutul 21 din penalty, reușind să intre cu avantaj la pauză. În repriza a doua, jucătorii de la Alexandria au reușit să întoarcă partida și să câștige în prelungirile reprizei, cu un gol marcat în minutul 90+3, după ce, în minutul 49, Gidea a marcat pentru 1-1. După acest rezultat, antrenorul celor de la Botoșani, Dan Alexa, și-a dat demisia.

Articolul precedentRomânia s-a calificat în semifinalele Campionatului Mondial de minifotbal
Articolul următorÎncă o infracțiune săvârșită de Dan Andronic: acuzat de spălare de bani – Suma este uriașă!