TENIS: ANA BOGDAN, ELIMINATĂ ÎN PRIMUL TUR AL TURNEULUI WTA 1.000 DE LA BEIJING

TENIS: ANA BOGDAN, ELIMINATĂ ÎN PRIMUL TUR AL TURNEULUI WTA 1.000 DE LA BEIJING
Românca a fost recompensată cu un cec în valoare de 23.250 de dolari
Jucătoarea română de tenis Ana Bogdan a fost eliminată în primul tur al turneului WTA 1.000 de la Beijing, dotat cu premii totale de 8.955.610 dolari, fiind învinsă în două seturi, 7-5, 6-2, de americanca Sofia Kenin, într-o partidă disputată miercuri.
Ana Bogdan (31 ani), ocupanta locului 122 în clasamentul mondial, s-a înclinat după o oră şi 25 de minute de joc în duelul cu Sofia Kenin (25 ani, locul 27 WTA).
Românca a fost recompensată cu un cec în valoare de 23.250 de dolari şi 10 puncte WTA pentru participarea la această probă.
Pe tabloul principal de simplu al competiţiei din capitala Chinei figurează alte trei reprezentante ale ţării noastre: Jaqueline Christian, Irina Begu şi Gabriela Ruse.
Rezultate - turul 1:
Greet Minnen (Belgia) - Erika Andreeva (Rusia) 7-5, 6-2
Sofia Kenin (SUA) - Ana Bogdan (România) 7-5, 6-2
Viktoria Tomova (Bulgaria) - Lesia Tsurenko (Ucraina) 6-3, 6-3
AGERPRES
Citește și:
- 19:59 - Moment emoționant pentru Neymar: a plâns după ce și-a auzit numele pe lista Braziliei pentru Mondial
- 18:55 - Lovitură uriașă pentru circuitul ATP: Alcaraz nu poate juca la Wimbledon
- 18:04 - Performanță unică pentru Cristiano Ronaldo: record stabilit în urma convocării la Cupa Mondială 2026
- 12:24 - Pep Guardiola pleacă de la Manchester City după 10 ani. Cine îi poate urma la conducerea clubului
Urmărește știrile Realitatea de Vrancea și pe Google News













