Advertising
Radu Miruță: „Toți militarii români au fost retrași din Irak. NATO s-a ocupat de evacuarea acestora”

Radu Miruță: „Toți militarii români au fost retrași din Irak. NATO s-a ocupat de evacuarea acestora”
Scris de Daniel Onescu Publicat: 21 mar. 2026, 15:40
Radu Miruță a anunțat că toți militarii români au fost retrași din Irak. Ministrul Apărării a precizat că NATO a coordonat evacuarea a 117 membri ai forțelor armate române și a doi angajați MAE, pe fondul intensificării luptelor în Orientul Mijlociu.
Citește și
- 17:37Negocieri la Cotroceni. Ce variante ar putea alege președintele Nicușor Dan pentru noul guvern
- 16:52Victor Ponta, propus din nou pentru funcția de premier de către alianța „Uniți pentru România”
- 16:19Călin Georgescu intervine în ziua consultărilor cruciale. ”Un guvern depărtat de voia lui Dumnezeu va cădea oricum”
- 15:28PNL pune condiții pentru votarea guvernului PSD. Decizia se va lua în ședința liberalilor - SURSE
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Vrancea și pe Google News


























