VIDEO Surpriză de 1 iunie: Primăria Cârligele le-a cumpărat biciclete tuturor copiilor din comună
1 iun. 2019, 10:36
Actualizat: 1 iun. 2019, 10:36

carligele
Articol scris de Scris de Oancea Sebastian
Surpriză de proporții pentru toți copiii din comuna vrânceană Cârligele. Cei 252 de copii de grădiniţă şi de şcoală din comuna Cârligele au primit, astăzi, din partea Primăriei, câte o bicicletă. Cele 252 de biciclete au costat 126.000 de lei, fiind achiziţionate prin Sistemul Electronic de Achiziţii Publice.
https://youtu.be/pDBpGZMBOtQ
"Este un sfert din bugetul comunei, dar aşa am gândit că este bine, pentru că la noi în comună marea majoritatea a investiţiilor le facem din fonduri europene. Pe 6 iunie este Ziua comunei iar noi nu facem petreceri cu lăutari, cum fac alţii. Anul trecut i-am dus pe copii într-o excursie. Zâmbetul şi bucuria unui copil sunt darurile cele mai de preţ atât pentru părinţi, profesori şi învăţători, cât şi pentru noi ca reprezentanţi ai administraţiei locale", a declarat primarul Ștefan Moscu, citat de Adevărul.
sursa foto/video https://www.facebook.com/primariacirligele.ro/
Citește și:
- 16:38 - NATO își retrage temporar trupele din Irak din cauza războiului din Orientul Mijlociu: „Securitatea personalului este primordială”
- 16:18 - Probe nelegale în dosarul lui Călin Georgescu. Curtea de Apel: Procurorii au descris faptele în mod neclar
- 16:14 - Criza din Orientul Mijlociu împinge prețurile petrolului spre un nou record: estimări de până la 180 de dolari
- 16:07 - A murit Chuck Norris. Celebrul actor avea 86 de ani
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Vrancea și pe Google News











