CSM Focșani 2007 începe campionatul de fotbal pe terenul unei nou promovate

fotbal focsani
Echipa de fotbal CSM Focșani 2007 va evolua în Seria I a campionatului Ligii a III-a și în sezonul 2018-2019. Astăzi, la sediul Federației Române de Fotbal, s-a desfășurat tragerea la sorți a meciurilor din sezonul care va începe peste o săptămână (25-26 august). În prima etapă, fotbaliștii antrenați de Vasile Burgă și Adrian Toma vor juca în deplasare, cu nou promovata ACS Șomuz Fălticeni. Și în etapa a doua CSM Focșani 2007 va evolua pe teren străin, cu CSM Râmnicu Sărat. Fotbaliștii focșăneni vor juca pe stadionul Milcovul în etapa cu treia, în compania formației ACS Foresta Suceava. Turul campionatului se va încheia tot pe teren propriu, cu un meci cu o altă nou promovată, ACS Gauss Bacău.
Citește și:
- 17:47 - Cristi Chivu, mesaj înainte de Cupa Mondială: echipa surpriză pe care o vede periculoasă
- 15:48 - Cutremur în Ștefan cel Mare! Dinamo a anunțat plecarea lui Zeljko Kopic după aproape 3 ani
- 08:01 - Liverpool l-a numit pe Andoni Iraola antrenor principal, după demiterea lui Arne Slot
- 19:23 - Sabrina Voinea, acuzată că și ar fi bătut iubitul la un complex sportiv din Capitală. Poliția a deschis anchetă
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Vrancea și pe Google News














