Echipajul format din Simone Tempestini şi Sergiu Itu, la bordul unei Skoda Fabia RS Rally 2, a fost cel mai rapid la finalul celor zece probe speciale ale raliului.

Pe locul secund s-a clasat echipajul Raul Badiu/Rareş Fetean pe o Skoda Fabia Rally 2 Evo, echipaj ce ocupa prima poziţie la finalul primei zile de concurs.

Podiumul a fost completat de perechea formată din Bogdan Cuzma şi Florin Dorca pe o Skoda RS Rally2.

Campionul national en-titre, Simone Tempestini a câştigat toate cele patru probe speciale de duminică.

Echipajul braşovean format din Andrei Gîrtofan şi Doru Vraja a fost nevoit să abandoneze din cauza unor problem tehnice.

Cu acest succes, Tempestini şi-a consolidat poziţia de lider al clasamentului general al piloţilor.

Următoarea etapă a Campionatului Naţional de Raliuri va fi Raliul Moldovei, pe 3-4 august.

Articolul precedentCONSERVATION CARPATHIA, SOLUȚII PENTRU GESTIONAREA POPULAȚIEI DE URȘI
Articolul următorEdiție incendiară „Culisele Statului Paralel”, luni seara, de la ora 21.00. Marian Zlotea, autorul cărții „Democrația Neagră”, demască toate conexiunile din noul stat paralel