Dacă în prima zi a Campionatului Național de Atletism pentru Tineret și Seniori, ce se desfășoară la Pitești, tânăra sportivă din Vrancea a câștigat cursa de 3.000 de metri garduri, în ziua a doua, Claudia Prisecaru a avut, din nou, o evoluție foarte bună. Ea s-a clasat pe locul al treilea la senioare, la cursa de 5.000 de metri, însă a fost prima la tineret. Sportiva legitimată la CSM Focșani 2007 a confirmat, astfel, așteptările sale personale precum și pe cele ale oamenilor din sportul vrâncean.

Un alt sportiv format la Focșani a reușit să obțină o medalie de aur la acest campionat național. Vlad Dulcescu a câștigat, la fotografie, proba de 400 metri garduri. Vlad Dulcescu a fost component al CS Unirea Focșani iar acum este legitimat la Politehnica Iași.

Articolul precedentAlertă: virusul pestei porcine africane, tot mai aproape de Vrancea
Articolul următorBani în plus de la focșăneni pentru clientela PSD de la Parking – se majorează tariful de închiriere a parcărilor