La sfârșitul săptămânii trecute, sportivii CSM 2007-LPS Focșani au participat la Campionatele Naționale de Judo pentru copii și juniori (U11, U13, U15) Ne Waza, competiție ce a avut loc la Ploiești-Brazi. Micii sportivi focșăneni au obținut rezultate bune, așa cum era de așteptat. Alexandru Soare a câștigat pentru a treia oară aurul național. De asemenea, Mariwan Mansur a luat argintul, iar Ion Ciută a obținut medalia de bronz. Robert Iamandi și alți foarte tineri sportivi de la CSS Focșani au reușit să se claseze pe podium, plecând acasă cu medalii de bronz.

Articolul precedentFocșăneanul Daniel Fusaru, de 3 ori aur la Campionatul Mondial de Shotokan
Articolul următorSTUDIU: Doar 2 din 5 români preferă să participe cu bani la cadourile celor dragi