Cluj Napoca a găzduit, zilele acestea, Campionatele Internaționale de Atletism ale României ”Iolanda Balaș Soter”. Tânăra sportivă din Focșani, Claudia Prisecaru, și-a confirmat valoarea și evoluțiile foarte bune de până acum și a terminat a doua cursa de 3.000 de metri obstacole, cu timpul 10:13:21, obținând medalia de argint. De asemenea, Mihai Răzvan Vasiliu, de la LPS-CSM Focșani 2007, s-a clasat al treilea la proba de 800 de metri, cu timpul 1:51:49, obținând medalia de bronz.

Așa cum ați putut afla de ieri, adjudeanul Alexandru Novac a câștigat medalia de aur la aruncarea suliței, cu un nou record al competiției. El s-a clasat al treilea la premiile de performanță, potrivit Tabelei de punctaj IAAF. Astfel, el s-a ales și cu un cec de 400 de euro.

Articolul precedentULTIMA ORĂ Nu scăpăm de codul portocaliu de vreme rea. Vrancea, sub avertizare meteo până diseară